Jak usunąć plamy z białych ścian?

Wszyscy kochamy czyste mieszkanie, ale czy kiedykolwiek spotkałeś się z plamą, której po prostu nie mogłeś zmyć?Takie plamy są szczególnie powszechne na białych ścianach. Jeśli twoje mieszkanie ma jakieś białe ściany - lub co więcej, całkowicie białe ściany - możesz mieć problem z usunięciem plam ze ścian, bo zakończeniu umowy z najemcą.

W porównaniu do podłóg lub armatury łazienkowej ściany są częścią domu, która jest czyszczona raczej rzadko . Aby uzyskać porady ekspertów, wynajmujących mieszkania, na temat czyszczenia białych ścian, przeczytaj dalej.
man-cleaning-ovenjpg

1. Użyj gumek czyszczących

Gumki czyszczące, często nazywane „ Magic Eraser ”, nazwa produktu marki Mr. Clean, to specjalne gąbki, które mogą usunąć wiele trudnych plam. Witryna Mr. Clean twierdzi, że Magic Eraser to „środek do czyszczenia ścian, do czyszczenia wanien, do czyszczenia drzwi piekarnika, do czyszczenia włączników światła, do czyszczenia drzwi i więcej środków czyszczących, wszystko w jednym”.

Co sprawia, że ​​gumka czyszcząca jest tak skutecznym odplamiaczem? Wykonane są ze specjalnego materiału zwanego pianką melaminową . Pianka melaminowa, choć miękka i giętka, jest bardzo ścierna na poziomie mikroskopowym. Przy odrobinie wody i bez dodatku chemicznych środków czyszczących pianka melaminowa działa jak silny płuczka.

2. Mydło i woda

Mydło i woda to klasyczne połączenie, jeśli chodzi o czyszczenie, więc nie powinno dziwić, że jest to skuteczny sposób usuwania plam ze ścian. Glicerynowe mydło do naczyń jest bardzo łagodnym detergentem, dlatego jest dobrym wyborem do usuwania plam ze ścian.

SFGate zaleca mieszankę jednej uncji mydła do naczyń na jeden galon ciepłej wody i dodanie do mieszaniny amoniaku i boraksu, jeśli potrzebujesz odplamiacza o podwyższonej wytrzymałości. Zarówno boraks, jak i amoniak są wymienione jako ważne składniki domowych środków czyszczących w Almanachu Farmera, więc powinny być całkowicie bezpieczne w użyciu w domu .

Ważna wskazówka: Nigdy nie łącz produktów czyszczących zawierających wybielacz i amoniak .

3. Alkohol

Gdzieś jest godzina piąta, prawda? Nie, tak naprawdę nie mówimy o alkoholu, który pijesz, ale możesz używać napojów alkoholowych do wielu prac domowych. Mówimy o alkoholu izopropylowym lub „pocieraniu alkoholu”.

Ten hack czyszczący pomoże Ci łatwo usunąć plamy ze ścian, ale jest szczególnie przydatny w przypadku plam atramentowych lub pigmentowych, takich jak permanentny marker, farba, a nawet kredka. Alkohol jest również przydatny do usuwania plam sadzy z długotrwałego używania świec w pobliżu białej ściany lub z kominka .

4. Soda oczyszczona i gąbka

Używając sody oczyszczonej jako środka ściernego i gąbki jako płuczki, możesz stworzyć rodzaj DIY gumki do czyszczenia. Struktura molekularna nie jest taka sama jak materiał wymieniony w pierwszej części, jednak efekty szorowania sody oczyszczonej dają podobny wynik. Wystarczy posypać sodę oczyszczoną lekko wilgotną gąbką i wyszorować!

5. Biały chleb

Nie, nie przypadkowo kliknąłeś na następny artykuł. Nadal rozmawiamy o usuwaniu plam z twoich białych ścian. Wierzcie lub nie, biały chleb może być bardzo skutecznym narzędziem do czyszczenia ścian.

Zalecaną metodą jest użycie czerstwego, pozbawionego skórki chleba, zwiniętego w kulkę i wstępnie przetartego miękką szmatką, aby usunąć luźne okruchy. Ze względu na gąbczaste właściwości białego chleba działa to podobnie do standardowej domowej gąbki!

6. Żelazko domowe

W przypadku bardzo trudnych plam, szczególnie plam z tłuszczu lub oleju, konieczne może być zastosowanie ciepła. Przy najniższym ustawieniu ciepła i bez pary lub wody możesz delikatnie wcisnąć brązowy papier w plamę na ścianie.

Pamiętaj, aby nigdy nie stosować ciepła dłużej niż 20-30 sekund i często poruszać żelazkiem. Po chwili plama może zostać wchłonięta przez papier.

Jak usuniesz plamy ze ścian?

Teraz znasz wiele opcji usuwania plam ze ścian, a na pewno jedna z nich może być pomocna w mieszkaniu które wynajmujesz. Niezależnie od tego, czy ogólne zabrudzenia i kurz, plamy mieszkania, tłuszcz lub sadza plagą białe ściany w domu, powinieneś teraz widzieć światło na końcu tunelu.


Białe ściany mogą być oszałamiające w odpowiednim kontekście projektowym, ale muszą być utrzymywane w czystości, inaczej efekt zniknie. To tylko jeden łatwy krok z wielu, które możesz zrobić, aby ulepszyć wnętrze swojego mieszkania. Powodzenia i szczęśliwego sprzątania!